Poradniki

ESET Smart Security - instalacja online

Instalacja online jest opcją zalecaną, ponieważ w dużym stopniu automatyzuje proces instalacji - wymaga dostępu do internetu.


UWAGA!
Przed przystąpieniem do instalacji należy odinstalować obecnie używany program antywirusowy.
Zwykle odbywa się to poprzez Start -> Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy. Dokładne informacje dotyczące procesu deinstalacji znajdują się pod linkiem.

Po poprawnie zakończonym procesie rejestracji licencji otrzymają Państwo mail z danymi dotyczącymi rejestrowanego oprogramowania, takimi jak data ważności licencji, nazwa i hasło użytkownika oraz link do najnowszej wersji oprogramowania.

smartmail1min.jpg

1. Po kliknięciu na link podany w mailu zostaniecie Państwo przeniesieni na stronę z najnowszą wersją zakupionego oprogramowania.

strona1min.jpg

2. Instalacja online - wymagany jest dostęp do internetu. Jest to najprostszy sposób instalacji, instalator automatycznie sprawdza wersję systemu i sam pobiera właściwą wersję oprogramowania.

W celu wykonania instalacji online należy pobrać ESET Smart Security Live Installer (instalator). Po kliknięciu przycisku "Pobierz" w sekcji "Najnowsze wersje programu - instalacja online" instalator zostanie zapisany na dysku komputera.

3. Kolejnym krokiem jest uruchomienie pobranego wcześniej instalatora.

4. W oknie powitalnym wyświetla się informacja o konieczności posiadania aktywnego połączenia z internetem. Po spełnieniu tego wymogu należy kliknąć przycisk "Dalej":

live11min.jpg

5. W kolejnym kroku następuje automatyczne pobranie oprogramowania:

smpobieranie1min.jpg

6. Kolejny krok to akceptacja umowy licencyjnej:

umowa1min.jpg

Po zapoznaniu się z zapisami umowy licencyjnej należy kliknąć przycisk "Akceptuję".

7. W następnym oknie ustawiamy opcje instalowanego oprogramowania:

ustawienia1min.jpg

Zalecamy pozostawienie zaznaczonej opcji "Tak, chcę wziąć udział" w usłudze ESET Live Grid. ESET Live Grid to technologia wykorzystująca reputację. Informacje o skanowanych plikach są sprawdzane przy użyciu danych pochodzących z działającego w chmurze systemu wczesnego ostrzegania ESET Live Grid co zwiększa wykrywalność zagrożeń i przyspiesza skanowanie. Ponieważ niektóre potencjalnie niepożądane aplikacje to programy, które są używane legalnie i nie muszą stanowić zagrożenia, w celu umożliwienia ich wykrywania wymagana jest zgoda użytkownika. Zalecamy zaznaczenie opcji "Włącz wykrywanie potencjalnie niepożądanych aplikacji". Po wybraniu opcji należy kliknąć przycisk "Instaluj".

8. W kolejnym oknie prezentowany jest przebieg procesu instalacji:

postep1min.jpg

9. Ostatnie okno to informacja o poprawnym zakończeniu instalacji:

smkoniec1min.jpg

10. Kliknięcie przycisku "Zakończ" powoduje przejście programu do sprawdzania aktywnych połączeń sieciowych:

polaczenie1.jpg

W zależności od tego jakie połączenie jest używane należy wybrać odpowiednią opcję. Najczęściej instalacja odbywa się w domu lub w pracy dlatego należy wybrać "Sieć w domu/pracy". Zaawansowani użytkownicy mogą już w tym miejscu przejść do ustawień zaawansowanych klikając "Pokaż ustawienia zaawansowane". Nie jest to jednak konieczne, ponieważ ustawienia można zmieniać w dowolnym momencie w trakcie korzystania z programu.

11. Kolejne okno dotyczy aktywacji produktu:

akt1min.jpg

Należy zaznaczyć opcję "Aktywuj przy użyciu nazwy użytkownika i hasła", a następnie kliknąć przycisk "Dalej".

12. W kolejnym oknie należy wprowadzić "Nazwę użytkownika" oraz "Hasło", a następnie kliknąć przycisk "Aktywuj".

user1min.jpg

"Nazwę użytkownika" oraz "Hasło" otrzymali Państwo w mailu po dokonaniu rejestracji licencji:

smusermin.jpg

Ten krok kończy proces instalacji oraz aktywacji programu ESET Smart Security.