Poradniki

Komunikat: System operacyjny jest nieaktualny

W przypadku, gdy w oknie programu, w zakładce "Stan ochrony" wyświetla się komunikat: System operacyjny nie jest aktualny, należy przeprowadzić aktualizację systemu korzystając z Windows Update.

uwagamin.jpg

Uwaga!
Możliwa jest sytuacja, że mimo przeprowadzenia aktualizacji komunikat nadal będzie się wyświetlał. Jest to spowodowane tym, że niektóre aktualizacje systemu Windows są przeznaczone dla wersji angielskojęzycznych, a nie mają odpowiedników lub jeszcze nie zostały wydane dla polskiej wersji. Eset sprawdza dostępność aktualizacji dla wersji angielskojęzycznej i dlatego wyświetla komunikat o nieaktualnym systemie. W celu uniknięcie komunikatów dotyczących braku aktualności systemu można wyłączyć opcję powiadamiania o brakujących aktualizacjach. W tym celu należy uruchomić program ESET NOD32 Antivirus lub ESET Smart Security.
Następnie klikamy w zakładkę "Ustawienia". Kolejnym krokiem jest kliknięcie w napis "Wprowadź ustawienia zaawansowane...":

nazwaumin.jpg

W oknie, które pojawi się przed Naszymi oczyma, należy rozwinąć gałąź "Narzędzia", a następnie kliknąć na "Aktualizacje systemu". W prawej części okna, w polu "Powiadom o brakujących aktualizacjach z poziomu: należy wybrać "Brak aktualizacji"

aktualizacjemin.jpg