Poradniki

Blokowanie dostępu do stron internetowych

Dzięki wbudowanym funkcjom oprogramowania Eset można w łatwy sposób zarządzać dostępem do stron internetowych. W kilku prostych krokach można całkowicie wyłączyć dostęp do stron internetowych lub ograniczyć tylko do wskazanych stron. W tym celu należy uruchomić program ESET NOD32 Antivirus lub ESET Smart Security.
Następnie klikamy w zakładkę "Ustawienia". Kolejnym krokiem jest kliknięcie w napis "Wprowadź ustawienia zaawansowane...":

nazwaumin.jpg

W kolejnym oknie należy rozwinąć gałąź "Internet i poczta e-mail", "Ochrona dostępu do stron internetowych", a następnie kliknąć na "Zarządzanie adresami url".

listamin.jpg

Dalej w zależności od tego co ma być dozwolone lub zablokowane należy w prawej części okna wybrać z listy rozwijanej opcję "Lista dozwolonych adresów" lub "Lista zablokowanych adresów" i kliknąć przycisk "Dodaj". W kolejnym okienku wprowadza się adresy stron.

url.jpg

W sytuacji, gdy użytkownik będzie próbował wejść na stronę, której adres znajduje się na liście stron zablokowanych, zobaczy następujący komunikat:

blokmin.jpg